úterý 17. února 2015

Island Fun Miko - 1987


Dnes konečně došla řada i na poslední přírůstek z minulého roku. Už dlouho jsem usilovala o nějakou lacinou panenku s tváří oriental. Ale pokaždé se cena vyšplhala výše, než jsem byla ochotná za ni dát. Až o Vánocích se na mě usmálo štěstí. Zřejmě po svátcích poklesl o panenky zájem a já si tak mohla doplnit další chybějící tvář do své sbírky.

Domnívala jsem se, že identifikace bude obtížná, zvlášť když se jedná o panenku původem (tedy zakoupenou) z USA. Ale kupodivu na mě vykoukla téměř ihnet a to i přesto, že je to panenka už hodně stará - ještě předrevoluční. Na svůj věk je v opravdu dobrém stavu, jen vlásky má už trošku prořídlé. Překvapila mě jejich délka, protože na inzertní fotografii měla krátký copánek. Po rozbalení na mě vykouklo to nejhorší dredy, jaké jsem kdy u panenky viděla, ale šampon a kondicioner pomohl s jejich rozčesáním. Ani jsem jí jich moc nevytrhala, ale na omak zůstaly nepřirozeně umělé - připomínají chemlon.

Na focení jsem jí půjčila bílé šaty. Nemám zas tak moc oblečků pro tělíčka TNT. Sice v nich nevypadá příliš orientálně, ale řekla bych, že jí sluší.


2 komentáře:

 1. Jitko,
  obdivuju Tvůj přehled o panenkách.Milada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miládko, já se pořád učím - hlavně od jiných sběratelů.

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...