úterý 15. května 2018

Nina z Vlniky

Před nějakým časem se ve skupince na FB probíraly panenky typu Barbie, které prodává Vlnika spolu s návody na pletené oblečky. Myslím, že si ji nakonec nikdo nekoupil. Ne, ani já ji nekoupila. Ale půjčila mi ji kamarádka, abych vám ji mohla ukázat a trošku popsat.


Balení obsahuje panenku, jehlice, dva návody na pletení a klubíčka. Pokud si zavoláte a budete mít štěstí na ochotnou paní prodavačku, tak vám sadu zkompletuje dle vašeho přání. Kamarádce se to povedlo až po několika pokusech.


Na krabičce jsou fotografie dalších oblečků, které si můžete pro panenku uplést. Nikde jsem však nenašla, zda se dá návod a materiál koupit samostatně bez panenky. V nabídce je i stojánek, ale dle informace už není skladem a ani nebude. Škoda, chtěla jsem si jich pár objednat.
Velikostí panenka odpovídá panenkám Barbie. Má však větší hlavu. Tělo se zdá  být z poměrně kvalitního plastu, i když je velmi lehoučký.


Hlavičku má větší než Barbínky. Oči nejsou namalované, ale vsazené. Zdobí je řasy.


Bohužel vlásky nejsou po celé hlavičce. Na druhou stranu jsou dostatečně husté, takže "plešky" neprosvítají. Při pokusech o nějaké jiné účesy to však může dělat problémy.


Do plaveček je zašitá. A protože není moje, tak jsem je ani sundat nezkoušela. Botičky pasují i Barbínkám. Abych porovnala tělíčka, zkusila jsem jí obléknout nějaké šaty od Mattela. Od kloubových fashionistas padly perfektně. 


Návody na pletení jsou celkem srozumitelné a jednoduché i pro začátečníky. Ke zvládnutí stačí umět jen hladce a obratce. Vzhledem s síle příze budou oblečky poměrně rychle hotové. I když já osobně bych pletla vcelku, beze švů - u takto malých modelů mi to přijde hezčí. Jenže na to už je potřeba trošku zkušeností. Zvažovala jsem, že si návody naskenuju, ale protože tam není uvedená ani značka ani síla příze, tak jsou začátečníkům celkem na prd a zkušenější pletařka, která si dokáže počet ok a řad upravit je nepotřebuje.

Ještě pro porovnání s Barbínkou...


2 komentáře:

  1. Netušila jsem, že Vlnika prodává sady na pletení i s panenkou. Líbí se mi její obličej, myslím, že takové panenky prodávají i na Aliexpressu.
    Na panenky této velikosti pletu ze Sněhurky nebo třeba z Glorie. Je pravda, že úplet beze švů vypadá lépe. Pletu na čtyřech jehlicích i na Realpuko BJD, ale chce to cvik.;-)

    OdpovědětVymazat
  2. Ďakujem zazaujímavý článoček, o týchto bábikách som už čo - to počula, ale tým, že neviem vôbec pliesť, tak som sa o to bližšie nezaujímala, ale rada som sa dozvedela viac :-)

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...