úterý 26. května 2020

Vlajkosláva - Argentina

Na Argentině je zajímavé to, že používá dvě varianty vlajky. Ta státní je se sluníčkem, ale krom ní mají i variantu bez sluníčka. Obě jsou si rovnocenné, ale v případě, že jsou vyvěšovány obě dvě, bývá ta se sluníčkem umístěna výše (na tzv. čestném místě). Modré a bílý pruh symbolizují hned několik věcí současně. Jednak nebe, moře, zasněžené vrcholky And. Další symbolický význam mají barvy, kdy modrá a bílá byly považovány za barvy odporu vůči španělské nadvládě. Když byla v roce 1816 vyhlášena nezávislost, Argentina přijala za svou právě modro-bílo-modrou vlajku, kterou v roce 1818 doplnila symbolem slunce, který má připomínat Inckého boha slunce.

Státní svátek v Argentině slaví 25.5. na památku revoluce, která později vyústila ve vyhlášení nezávislosti.

Argentina má také poměrně jednoduchou vlajku. K jejímu ztvárnění jsem použila modré šaty, které jsem původně háčkovala pro sestřičku. Už jste ji mohli vidět v loňském projektu a samostatně bude ještě představena. K těmto šatům jsem uháčkovala široký bílý pásek, který jsem ozdobila sluníčkem ze starého vánočního řetězu. To je celé kouzlo. Jako modelku jsem vybrala Lauru. Nevím, jestli má nějaké argentinské rysy, ale už dlouho jsem ji nefotila...

3 komentáře:

 1. Netušila jsem, že má Argentina dvě vlajky, takže díky za informace.
  Lauře to v šatech sluší.

  OdpovědětVymazat
 2. O dvoch vlajkách Argentíny som doteraz tiež nepočula, takže ďakujem za informácie. Laura je krásna opálená Summer, takže si myslím, že sa hodí aj do Argentíny :-)

  OdpovědětVymazat
 3. o vlajkách jsem slyšela, ale ne podrobnosti, hezké šatičky

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...