čtvrtek 2. ledna 2014

Jak to bylo na Vánoce

Letošní rok měly Vánoce i moje panenky. Zatím jen takové skromé - stromeček s pár ozdůbkama, dárečky, šálek kávy, pár jablíček....Aby to připomínalo skutečné Vánoce, vyrobila jsem girlandu. Koupila jsem zelený řetěz a omotala ho kolem krátkého světelného řetězu, má jen 20 žároviček. Kdysi jsem ho koupila na malý stromeček a pak ho vlastně nikdy nepoužila. Teď se hodil.


Na fotce to moc není vidět, ale stromeček skutečně svítí. Koupila jsem ho vloni u vietnamců. Má v sobě světelná vlákna, která mění barvu. Navěšela jsem na něj všechny malé ozdoby, které jsem doma našla. Ještě bych měla někde na půdě mít staré stříbrné řetězy. Pamatujete si je, byly poměrně tenké, takže do miniaturního Barbie světa by se hodily. Ale nebyl čas se probírat všemi krabicemi, snad ho najdu po svátcích a přidám do krabice s doplňky pro panenky.

Dárky pod stromečkem jsou skutečné. Taštičky jsem koupila v létě v papírnictví, ostatní pobalila do papírů. Balíčky obsahují nějaké šaty a kabelky od Mattela. V některých jsou potom míče, které jsem koupila na poště - jsou to vlastně gumovací gumy ve tvaru míčů. Tyhle gumy jsou super, prodávají se nejrůznější tvary.


Svícen - pro focení jsem si vypůjčila návlek z elektrického svícnu a doprostřed umístila oharek skutečné svíčky. Jelikož nemám žádnou takhle malou nehořlavou podložku, upustila jsem od zapálení. Za svícnem, moc to není vidět, je skleněný Betlémek, dostala jsem ho těsně před Vánoci od kolegyně v práci. Snad se do příštího roku nerozbije - byla by ho škoda.


Posezení u kávy. Servis je skutečně z nějaké keramiky, prodává se v hračkářství s různými dekory. Jablíčka jsou polystyrenové dekorace. Leží na háčkované ošatce, ta moc vidět není. Na tácku je skutečný perníček ve tvaru ryby. Měl by zastupovat vánočku - občas se dělává ve tvaru ryby. Na stole chybí nějaký hezčí ubrus, ale bohužel, zatím nic nemám. Snad příště.

Chudák kluk vypadá bez košile jako chudý příbuzný, ale koupila jsem ho někdy v listopadu a jako jediný z kluků má koubové nohy. Navlékla jsem ho do toho, co mám doma k dispozici. Na zemi za ním vykukuje přáníčko - opravdické, bylo připnuté u toho skleněného betlémku.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...