neděle 26. ledna 2014

Rok 2013

Je čas se ohlédnout za uplynulým rokem, co se ve sbírce dělo, co přibylo a co naopak ubylo...
Pro srovnání začneme tam, kde jsme minulý rok skončili - fotografií zachycující celou sbírku na počátku roku 2013.


Na začátku roku tu bylo celkem 21 panenek, z toho 15 slečen, 2 kluci a 4 dětičky. Během roku jsem přikoupila dalších 8 panenek (4 slečny a 4 kluky), ale také jsem jednu prodala. V současné době tedy sbírka čítá 28 panenek, z toho 18 slečen, 6 kluků a 4 dětičky. Všechny je můžete vidět na společné fotografii. Pro toto focení jsem je navlékla do originálních šatů (kde mám), kde nemám originál oblékla jsem repliky vlastní výroby a ostatním panenkám jsem oblékla něco ze zásob.


Abyste nemuseli pracně porovnávat oba snímky, nafotila jsem vám nové panenky samostatně. Bohužel jsem zatím neměla čas Vám je jednotlivě představit, tak alespoň víte, na co se můžete těšit. Z těchto nových panenek jsou jen 3 (v popředí) skutečně nové a ostatních 5 jsem koupila z druhé ruky přes Aukro.


Sbírku pak opustila Gizela.

Rozrostl se také počet typů tváří a konečně je těch jiných víc než nejběžnějších GG (ty jsou ve spodní řadě)

Letos vám tváře představovat nebudu, protože u některých panenek zatím ani netuším, jakou tvář vlastně mají. Podrobnější přehled najdete v článku Tváře Barbie, kam také postupně přidám ty nově získané.

Také mám více panenek se zavřenými ústy, i když stále jen 6 (loni byly 3)


Co se týče vlasů, jsou stále blondýnky v převaze. K tmavovlasým přibyla pouze plážová Tereza, která je také zatím jedinou plážovou panenkou ve sbírce.Když už tu jsou fotky slečen, bylo by spravedlivé, kdyby tu měli obrázek i samotní kluci.


A jelikož jsem nakupovala převážně z druhé ruky, je také pochopitelné, že přibyly i nějaké neznámé panenky, které bych ještě potřebovala identifikovat.


Více obrázků ve větším rozličení má zatím jen Madison, Miriam a Anička. Ostatní se pokusím nafotit a přidat během letošního roku. Uvítám, pokud mi někdo pomůže panenky určit.

Ještě chybí obrázek "elity". Jenže po prvotní euforii, kdy jsem kupovala kde-co, dnes si více vybírám a tak vlastně každá nová panenka patří i do elity. A s tím, jak se snižuje poměr GG tváří v mé sbírce, začínám si více vážit i panenek s touto tváří a nerada bych se jich vzdávala. Takže berte to tak, že letos mám jako elitu celou sbírku a nehodlám z ní ani nic prodávat.

2 komentáře:

  1. Krásna zbierka. Ale musím Vás opraviť, Glam Beach Teresa nie je Vaša jediná plážová (i keď asi jediná s plážovými nožičkami), druhou je prekrásna Palm Beach Midge. Vidím, že máme podobný vkus, niektoré bábiky totiž bývajú aj u mňa :)

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji. Já měla skutečně na mysli především typ nohou, s těmi plochými je zatím jediná.
    Mám pocit, že podobný vkus máme víceméně všichni, velkou část svých panenek vídám i u dalších sběratelů.

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...