úterý 26. ledna 2016

Rok 2015

Další rok je za námi a nastal čas bilancování. Věřili byste tomu, že už panenky sbírám 5 let? První panenku jsem si koupila někdy na přelomu ledna a února 2011. Ale zpět k bilanci. Začneme již tradičně pohledem na sbírku, jak vypadala na počátku roku:

Stav k 1.1.2015

55 panenek z toho 43 slečen, 1 menší slečna, 6 kluků a 5 dětiček.

A teď se podíváme na změny: Původně jsem měla v úmyslu koupit pouze 12 panenek - tedy zhruba každý měsíc jednu. To se mi dařilo plnit až do října, kdy jsem měla přesně 10 přírůstků. Jenže pak se objevil v aukru velký balík asi padesáti panenek za celkem zajímavou cenu. Samozřejmě jsem si všechny nenechala, ale i tak to najednou byl velký skok - přesně 40 ks. Takže se pomaloučku blížíme k první stovce. Aktuální stav: 95 panenek, z toho 68 slečen, 4 menší slečny, 12 kluků a 11 dětiček.

Všechny pohromadě
Krom samotných panenek také přibylo "bydlení" - totiž krásná police, kterou mi manžel nechal udělat na míru a vsadit do výklenku po dveřích, kde jsem dosud  za závěsem schovávala úklidové prostředky. Akorát to není zrovna vhodné místo k fotografování - je příliš tmavé. Ale abyste si sbírku víc užili, nafotila jsem vám jednotlivé police samostatně. Kvalita fotek odpovídá umístění i ročnímu období.

"zakázané"Pohádkové série

V uložení zatím nehledejte žádný systém, i když trošku tam také je. V první polici jsou sběratelské, historické, poškozené a se speciálními účesy. Důvod tohoto umístění je ryze praktický - syn si s mými panenkami občas hraje a tyto má jednoduše zakázané. Další dvě police jsou ostatní panenky, jak mi zrovna přišly pod ruku. Poslední police jsou pohádkové série, všechny tyto panenky se budou ještě fotit pro různé články, proto se postěhují zpět do obyváku spolu s dalšími podobnými, které jsem rozmístila různě na zbylá volná místa v policích.

Přírůstky za rok 2015
Co se týče tváří, tak se mi podařilo doplnit zástupkyně tří dosud chybějících tváří: Chrisite 1987, Kelley 1979 a zatím moje nejstarší panenka vůbec (Malibu originál z roku 1971-76) s tváří  Stacey 1965.

Nové tváře

Krom toho se mi podařilo splnit několik svých sběratelských snů. Mám panenku zhruba stejně starou jako jsem já (Malibu Barbie), originál krátkovlasou, baletku s kloubovými kotníky, černouška a těhulku. Ze sběratelských Look Stefie, do které jsem se zamilovala na první pohled.

Splněné sny
Většinu tváří mám jen v jednom, max. dvou provedeních. Vícekrát se mi zatím poštěstila jen Superstar 1976 a Teresa 1990.

Superstar
Teresky
Krom toho se mi zcela neplánovaně rozrostl počet GG na 13. Ne, že bych o ně nějak zvlášť stála, ale když už se poštěstilo dát do kupy nějaké zajímavé série a navíc byly panenky za opravdu směšný peníz... Prostě jsem neměla to srdce je hned zase prodávat... Ale kdo ví, třebas na to ještě dojde.

Generation Girls

A když už mluvím o těch sériích, tak se mi během uplynulého roku podařilo sesbírat úplně všechny tančící princezny, z čehož mám obrovskou radost.

Barbie 12 tančících princezen

Mimochodem, některé se mi doma objevily ve dvou exemplářích současně. Už jsou ale opět jen po jedné. Samozřejmě jsem si vybrala vždy tu, která se mi zdála v lepším stavu.

Dvojčata :D

Všechny série mají, nebo budou mít své vlastní články. Jejich přehled s odkazy naleznete v rubrice "Série".

Teď se podíváme trošku zblízka na  kluky: Jejich počet se zdvojnásobil. Dočkala jsem se svého vytouženého černouška. Někteří z nových kluků jsou klouboví, takže opět velká radost. Také tvářičky se mi daří celkem různé, takže co se týče kluků jsem s nimi maximálně spokojená.

Kluci
Také se mi podařilo rozšířit řady malých Shellynek. Sice tvář mají všechny stejnou, ale jinak jsou typově dost rozdílné. Trošku mi vadí baletky - nemám ráda panenky opatřené většími mechanismy nebo pevnými doplňky - těmto navíc chybí stojánek. Ale jsem holka šikovná a hravě jsem si vyrobila náhradu z větších víček od nápojů. Samotné bych si je asi nikdy nepořídila, ale když už byly v tom velikém balíku (skoro zadarmo)... Ano, zůstanou u mě, protože si nechci rozbít tu kompletní sérii.

Shelly
Jak už jsem zmínila, splnila jsem si většinu svých sběratelských snů, můj wishlist značně prořídl. Letos to fakt nemám v úmyslu s nákupy přehánět - to jsem si říkala i loni. Na wishlist si napíšu jen panenky, o které opravdu stojím a byla bych docela ráda, kdybych nic víc zatím nepořizovala. I tak už jich mám docela dost. Takže co se týče mého wishlistu, tentokrát je na něm ze starších panenek jen Sparkle eis 1992, nějaká s tvářičkou Shani a samozřejmě i další chybějící tvářičky. Z těch nových mi učarovala celá kolekce Look City Shine 2015 a samozřejmě by neměla chybět alespoň jedna megakloubová (ještě nevím která konkrétně).

Look City Shine 2015 (z netu)

A článek tradičně zakončíme pohledem na zatím neidentifikované krásky. Už zbývají jen tři, ale zase mi tu "straší" už pěkně dlouho. Kdyby náhodou někdo nějakou poznal... Však víte, že budu ráda. Více fotografií najdete v jejich samostatných článcích: Nikol, Miriam a Kristin.

Neznámé
PS: Kliknutím na kterýkoliv obrázek se dostanete do galerie, kde si můžete obrázky prohlížet v původní velikosti.

6 komentářů:

 1. Krásny prehľad :-) 12 tancujúcich princezien až závidím, ale gratulujem :-) Určite máš aj Steffie viackrát :-) (džínovú, Hair Wear Summer, Look City Shine) Taktiež som zahliadla dve Divy a dve Ashe (ak nie viac), dve Goddessky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, určitě se ozvu. 3x mám jen Steffie, Summer a možná Goddess - nějak ztrácím přehled, jak to není všecko nafocené a zařazené. Všecko ostatní by mělo být jedné, max. po dvou.

   Vymazat
 2. Baziliska2-barbie26. ledna 2016 16:07

  Krásná sbírka, je to pěkný pohled na všechny ty poličky. Jéé princezny, ty bych taky chtěla dát jednou všechny dohromady, jsou moc hezký.

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne a zaujímavé bábiky. Určite by som si tiež vedela z nich vybrať. Zaujala ma terezka v ružovom overali s dlhými vlnitými vlasmi. Máš ich už naozaj hodne. Snáď sa ti podarí splniť si ešte nejaký ten sen tinka77

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji, Tereska je "Trendy Bendy" a má tu i svůj vlastní článek. Moje sny směřují spíš do minulosti. Ne, že bych nechtěla i nové panenky, ale tam je to jen o penězích. Ale sehnat nějakou konkrétní starou je obvykle velké štěstí.

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...