úterý 12. února 2019

Rok 2018

Rok s rokem se sešel a je čas se podívat, jak se moje sbírka zase rozrostla. Ano, rozrostla, protože tentokrát jsem žádnou panenku neprodala, jen nakupovala. Při nákupech mi byl velkým pomocníkem můj whis-list. Myslím, že jsem nekoupila žádnou panenku, kterou bych na něm neměla. Už jsem si přestala dávat nějaká omezení, co se týká počtu nakoupených panenek. Stejně to nemá smysl. Když se objeví panenka, kterou bych si přála, nemůžu ji nechat jen tak bez povšimnutí. Druhá příležitost by se už nemusela naskytnout. A loňský rok byl na příležitosti dost bohatý. Nakoupila jsem během něj 36 panenek, a to mi jich ještě spousta o vlásek unikla. Pokud dobře počítám, mám tedy nyní celkem 169 panenek.


Hodně z nich ještě čeká na svůj představovací článek, tak alespoň jejich společné foto vám napoví, na co se můžete těšit. Záměrně jsem ty nepředstavené umístila do první řady.

Velkou radost mi udělaly především nové tváře. Většina z nich je totiž hůře k sehnání, nebo za příliš drahý peníz.

V uplynulém roce se především rozrostl počet mých Skipper. Doposud jsem měla jen jednu plus další 4  v její velikosti (nové fashionistas petite nepočítám) a letos k nim přibyly další čtyři.


Pomalu se mi také rozrůstají sběratelské a polosběratelské panenky. Polosběratelskými nazývám prakticky všechny playline panenky vydané před rokem 1990, plus pár novějších, které jsou něčím výjimečné.


Jako většina sběratelů, těžko odolávám novým fashiosnistas. Letos mi jich přibylo hned 11, celkem už jich mám 20. Ještě pár bych jich ráda ubytovala, pokud se naskytne příležitost ke koupi. A to ani nemluvím o těch nejnovějších pro letošní rok, určitě mezi nimi také bude nějaká, bez které se neobejdu.

Velkou radost mám také z toho, že se mi pomaloučku kompletují Palm Beach. Je to jedna ze sérií, kterou bych chtěla jednou dát dohromady celou. Dlouhou dobu jsem měla jen zrzku, ale letos k ní přibyly Tereza, Christie a Barbie.


Ani tento rok jsem nezahálela a pilně tvořila oblečky pro panenky. Nejraději oblečky háčkuji, ale to jde pomalu. Pro výstavku ručních prací jsem tedy vyměnila na chvíli háček za jehlice a pár oblečků narychlo upletla. Úplet má tu úžasnou vlastnost, že je pružný, snadněji se přizpůsobí tělíčku a není potřeba tedy tak pečlivě dbát na "střih".Jo, a málem bych zapomněla! V září mi manžel nechal udělat na panenky prosklenou vitrínu. Zatím se tam všechny vejdou, ale už moc volného místa nezbývá... Bohužel, na fotografii zatím všechny nejsou umístěné, protože se mi ještě různě poflakují po bytě. Toto byl jen takový rychlovýcvak hned v září, když jsem vitrínu dostala.


A do uvolněné poličky jsem začala aranžovat pokojíčky, abych měla dekoraci k focení, když to venku nebude zrovna OK. Kuchyňka byla poskládaná jen tak provizorně, co dům zrovna dal. Ale s obyvákem už jsem si více vyhrála. Ještě mám v plánu vlastnoručně vyrobit krb.3 komentáře:

 1. Krásná sbírka panenek moc se mi líbí ta vitrína:-).

  OdpovědětVymazat
 2. Jitko, sbírka se Ti loni krásně rozrostla. Moc mě těší, že nezavrhuješ baculky, já je mám ráda.
  Vitrínka je moc pěkná, také bych takovou potřebovala, ale bohužel není místo. Co se týká oblékání panenek, také na ně háčkuji a pletu.

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne prírastky. Ja som ich mala tento rok tuším 43, ale nejaké aj odišli z domu. Gratulujem k takmer dokončeniu kompletovania Palm Beach. Sú nádherné, ešte ružovú Skipperku :-)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...