úterý 10. ledna 2017

Rok 2016

Rok se s rokem sešel a opět je tu čas bilancování. Jako každý rok, začneme pohledem na stav v jakém jsme končili rok předchozí, tedy 2015. Vzhledem k množství panenek už to nebude jediná fotografie, ale jednotlivé police každá zvlášť.

Zatím to ještě stále stíhám počítat, takže vám můžu prozradit, že tu bylo 95 panenek, z toho 68 slečen, 4 menší slečny, 12 kluků a 11 dětiček. A teď jako obvykle, pohled na konci roku. Poličky jsem dostala loni k Vánocům a panenky jsem tam jen tak naskládala, jak mi přišly pod ruku - stejně se většina z nich ještě musela fotit pro představující články. Během roku se mi podařilo dát uložení alespoň nějaký systém.

Barbie pohádky

Vzadu všechny mé Fashionistas, vepředu ostatní kloubové

Plážové, princezny a menší panenky

Zbývající mix

Sběratelské a polosběratelské
ty jediné mám vystavenév obyváku tzv. "na očích"

Přibylo 25 panenek, 4 mou sbírku opustily. Takže tu máme číslo 116, z toho 83 slečen, 7 menších slečen vč. nových "petite", 14 kluků a 12 dětiček. Na památku jsem si vyfotografovala paneky, které šly do světa. Je mezi nimi i neznačková Hanna Montana, kterou se mi nepodařilo prodat už minulý rok, ale nikdy jsem neměla v úmyslu si ji ponechat.


Jako obvykle malá sonda do hlubin sbírky. Nejprve tedy všechny přírůstky společně.


Téměř polovina koupených slečen obohatila moji sbírku o nové tváře. Přibylo jich celkem 9: 1958 Vintage, 1995 Teen Skipper, 1999 Spící kráska, 2001 Mbili, 2010 Skipper, 2011 Grace, 2013 Millie, 2013 Karl, 2015 Chambrain. Krom toho i nějaké další typy tělíček, především ty nové.


Loňský rok jsem také nakoupila největší počet nových panenek za celou dobu mého sbírání. Obvykle kupuji jen asi 3 nové panenky za rok (jednu k narozeninám, jednu k vánocům a jednu jen tak). Letos jich bylo nových celkem 7 - zřejmě za to můžou příznivé ceny.


Kromě slečen doznaly největších změn malé slečny, které se z původních 4 kousků rozrostly na 7. Započítala jsem mezi ně i nové pettite tělíčka,  která jsou přibližně stejně vysoká. Také k nim patří i jeden z kluků a to HSM Troy.


Co se týče kluků, přibyli celkem 3 kousky. Dva z nich jsou klouboví a ten třetí je mým splněným snem - s vousy.Počet 6 exemplářů letos dosáhla letos tvář Summer 2003. Mám radost, že je každá typově úplně jiná.


Také jsem koupila pár panenek na předělávku. Ty jsem zatím do sbírky nepočítala, krom jedné, která už je dokončená, ale zatím samostatně nebyla představená. Můžete ji zkusit najít mezi ostatními.

Z loňských přání se mi podařilo získat jen holícího Kena. Má přání pro další sběratelský rok se příliš nezměnila. Doplnila je jen nová Narozeninová Shani.

A tradičně končím článek fotografií dosud neidentifikovaných panenek. Pokud někdo některou poznáte, budu ráda za informace.PS: Kliknutím na kteroukoliv fotografii se dostanete do galerie, kde si můžete prohlížet obrázky v původní velikosti.

3 komentáře:

 1. Pekné bábiky. Vybrala by som si. Udivilo ma koľko ich už máš. Ja ich mám okolo 50 a už sa mi to zdá/ aj rodine/ priveľa. Kúpila som si 4 bábiky tento rok - všetko nové a drahšie. Tento rok - uvidíme ale max 1-2.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem sběratelka. Pokud vidím typově něco, co mi ještě ve sbírce chybí, těžko odolávám. Popravdě nemám dvě panenky, které by si byly podobné a pokud se mi takové náhodou sejdou, jde zatím vždy jedna z nich pryč.

   Vymazat
 2. Prekrásne prírastky :-) Narodeninovú Shani ti veľmi prajem, je prekrásna, u mňa síce ešte nevybalená :-) Myslím si, že zberateľ len veľmi ťažko odoláva novému telíčku a novej tvári pri bábike za 10€ :-)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...